loading

SFP Fiber Optik Modülleri

SFP Fiber Optik Modülleri

SFP Fiber Optik Modülleri

SFP kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Ethernet anahtar, SDH gibi optik ağa erişim sistemlerinde kullanılan cihazlarda genellikle fiber optik bağlantı için genişleme yuvalarına verilen isimdir. SFP'ler, takılıp çıkarılabilen küçük bir optik modül alıcı-vericidir (bir sistemin kapatılmasına gerek kalmadan bir sisteme takılıp çıkarılabilir) ve telekomünikasyon ve veri iletişim uygulamalarında kullanılmaktadır. Seri elektrik sinyallerini seri optik sinyallere dönüştürerek ve tam tersi olarak, tek bir ağ cihazını çok çeşitli fiber kablo tiplerine ve mesafelerine bağlamak için basit ve etkili bir yol sunarlar.

SFP Çeşitleri;

1- Singlemode SFP

2- Multimode SFP